Ana içeriğe atla

Sinbo SEB-5802 Yumurta Pişirme Cihazı İnceleme

Sinbo SEB-5802 Yumurta Pişirme Cihazı İnceleme

Sinbo SEB-5802 için aslında söylenecek fazla bir şey yok, bana göre işini fazlasıyla iyi yapan bir cihaz. Şimdiye kadar almadığım için pişman olduğum cihazları sorsanız Sinbo SEB-5802 kesinlikle ilk aklıma gelenlerden olacak, sebepleri :

- Az su harcaması
- Çok ucuz olması (20 TL'ye aldım)
- Kısa sürede istediğiniz kıvamda yumurta yeme keyfi

Ürünün kullanımı çok basit, temel bileşen : ürünle birlikte gelen ölçüm kabı. Bu kabın üzerinde üç farklı seçenek mevcut : SOFT, HARD, MEDIUM

Soft : Rafadan
Medium : Kayısı kıvamı
HARD : Pişmiş


İşte bu seçimlerden hangisini istiyorsanız o kısımdaki rakamlar da yumurta adedini ifade ediyor, yani siz örneğin kayısı kıvamında 3 yumurta istiyorsanız, bu kaba medium 3 seviyesine kadar su koyacaksınız. Daha sonra yapmanız gerekenler çok kolay, yumurtaları tepsisine koyup suyu o tepsiye boşaltmak ve kapağını kapatıp ürünü açmak. Ortalama 7-8 dakikada (kayısı kıvamı) ürün sinyal sesi veriyor ve gidio yumurtanızı yiyebilir duruma geliyorsunuz. Klasik yöntemlerimizi düşünürseniz o kadar su harcardık, dakika tutulur, her zaman o dakikada tutulsa da istenen kıvamda olmaz vs... İşte bu yüzden Sinbo SEB-5802 bana göre çok başarılı.

Bazı yorumlarda uzun süre kullanımda ürünün paslandığı belirtilmiş ancak ben her kullanımdan sonra yıkanabilir üst kısmını hemen kuruluyorum, yani ne olur ne olmaz siz de bunu yapın. Suyun kaynadığı çelik taban kısmında bir süre sonra suyunuzun kireçli olup olmamasına göre kireç kalabilir, kullanım kılavuzında bunu temizlemek için sirkeli suyu biraz boşaltıp yarım saat bekletin diyor, denedim ancak PORÇÖZ'ler kadar etkili sonuç vermediğinden ben PORÇÖZ ile temizliyorum bu kısmı ara sıra.

Kısa ve öz, tavsiye edilir, tamamen bir fiyat/performans ürünü.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

GörünümÖzelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı…

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.
Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyor. Halı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.

Tüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.


CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda ço…

En İyi Miele Elektrikli Süpürgeler hangileridir?

Miele en popüler elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Alman şirket, mükemmel performans, dayanıklılık ve çok yönlülük ile yüksek kalitede elektrikli süpürgeler üretiyor . Miele mükemmel silindir süpürge yelpazesinin yanında, dik ve robot modelleri de üretmektedir. Buna rağmen, modellerinin çoğu silindir süpürge, bu yüzden doğal olarak en iyi Miele süpürgeleri listesinde daha çok silindir süpürgeden bahsetmek zorunda kalıyoruz. Ancak, bu markanın temizleyicilerinin bir dezavantajı varsa, bu da fiyat. En iyi süpürgenin paranızın tam karşılığını verdiğini söyleyebilirim ve fiyatlar ancak Dyson gibi premium markalarla karşılaştırılabilir.Başka bir deyişle, ucuz değiller! Performans ve kalite, fiyatı haklı çıkarıyor. Miele'nin modellerinin çoğu da torbalı modeller, ancak CX1 serisi torbasızdır ve torbalılarda usta olduklarını göstermiştir. Miele bir süpürgeden çok daha fazlasını üretir. Geniş yelpazesindeki mükemmel ev aletlerinden dolayı hem 2015 hem de 2016 yılında “En İyi Ev Aletl…