Ana içeriğe atla

Netflix Dizileri

Netflix'te izlediğim ve izlenilesi olan dizilerden bu konu altında bahsedeceğim. Sürekli güncellemeye çalışarak sizlere de bir rehber olmasını temenni ederim. 

The Ranch

The Ranch
The Ranch


Gerçekten sağlam esprileri olan sağlam bir komedi dizisi. Anne, baba ogullarinin esprili hayatini konu alan dizi kesinlikle izlenilmeli. 

The It Crowd


The It Crowd
The It Crowd


Büyük bir şirketin bilgi işlem bölümünde çalışan 2 hafif saf personel ve bilgisayardan anlamayan şeflerinin yaşadıklarını anlatan dizi tam anlamıyla yarıyor. :) Ben çok başarılı buldum kesinlikle izlenilmeli diyorum. 

Everything Sucks


Everything Sucks
Everything Sucks


Dizi 90'lı yıllarda geçen yeni yetme gençlerin o anki yaşamlarını anlatıyor. Ergen dizisi gibi görünse de izlemesi keyif veriyor. Komik ve özellikler o yaşlarda liseye gittiyseniz kendinizden de bir şeyler bulabileceginiz güzel bir dizi.

On My Block


On My Block
On My Block


Bildiğimiz ergen dizisi. Biribirinin arkasını kollayan liseli kankaları anlatan dizi komedi türünde sürüyor. Zaman geçirmek için izlenebilir. 

Santa Clarita Diet


Santa Clarita Diet
Kara komedi biraz mide bulandıran bir miktar komik sonuçta izlenilebilir bir film. Eşi zombi olan ve insan eti yiyen bir adam ve bu ailenin yaşadıklarını kara komedi diliyle anlatan bir film. 

Unbreakable Kimmy Schmidt


Unbreakable Kimmy Schmidt
Unbreakable Kimmy Schmidt


Çok aşırı komik olmasa da çok tatlı bir dizi. Başrolümüz yıllarca bir tarikat ile birlikte yer altında yaşar ve çıktığında dünya çok değişiktir. Yeni dünyaya alışmaya çalışırken yaşadığı komik anlardan oluşan izlenilesi bir dizi.

After Life


After Life
After Life


Eşini kaybettikten sonra hayattan beklentisi kalmayan bir gazetecinin yaşadıklarını anlatan dizide yer yer komedi olsada aralara dram da serpiştirilmiş. Niye çekilmiş ki dedirten ama bir sonraki bölümünü merak ettirenilen bir dizi. Denenmeli...

Cadılar Okulu


Cadılar Okulu
Cadılar Okulu


Harry Potter kırması olmaya çalışmış ama vasattan öteye geçememiş 5 bölümü zorlayarak izlediğim bir dizi. 5 yaşındaki oğlum çok sevdi çizgi film gibi baba diyerek o izledi ben de misafir oldum diziye.

The Good Place


The Good Place
The Good Place


Dizide ölümden sonra bir hayatın olduğu ve iyiler ile kötü insanların farklı bölgelerde yaşadığından bahsediliyor. Öldükten sonra kötü yere düşmesi gerekirken hatayla iyi yere düşen bir kadının hikayesini komedi tadında anlatılmaya çalışılmış. Başrol oyuncumuz da hazır düşmüşken iyilik yapıp kimseye çaktırmadan şuralarda takılayım kafasıyla yaşıyor. Kısa bölümlerden oluşan dizimin çok sıkmasa da bağlayan bir kurgusu yok.

Weeds


Weeds
Weeds


Dul kaldıktan sonra iki çocuğuna bakabilmek için yakınlarına esrar satan ve bu yol ile geçinmeye çalışan bir kadının hayatını anlatan dizi. Eski bir dizi ve daha önce izlemiş olmama rağmen tekrar başladım, güzel izlenilmesi gereken zaman geçirebileceğiniz bir dizi. Tavsiyemdir.

How I Met Your Mother


How I Met Your Mother
How I Met Your Mother


İzlediğim en iyi komedi dizilerindendir. Yıllar önce izlemiş bitirmiş biri olarak tekrar izlemeye başlıyorum. Arkadaşlık dostluk vs dizisi. Annesini arayan bir karakter üzerinden yola çıkan ve farklı karakterleri olan arkadaşların maceralarını komedi alanında ele alan bir dizi izlemeyen kalmasın diyorum.

Chewing Gum


Chewing Gum
Chewing Gum


Dizi tam bir ergen dizisi gibi fakat bir şekilde izletti kendisini. Herkes için farklıdır ama ben çok olumlu olamadım dizi için. Dindar bir aile içinde sıkışıp kalmış ve bu hayattan farklı bir hayatı isteyen bir kızın maceralarını anlatan dizi çok sarmasa da izledim. Kısa bölümler olduğu için sıkmıyor ama çok heyecan da yok.

Masum


Masum
Masum


Netflix'teki Türk dizilerinden biri. İlk bölümü ile izleyiciyi bağlamayı başarıyor. Oyunculuklar ama harbiden oyunculuklar ve oyuncular mekanlar gizemler oy oy... Kaliteli Türk dizisi kıtlığında sıyrılabilmiş güzel bir dizi olmuş. Dublaj yok bu da harika. Hikayeye girmeyeceğim çünkü gizemi bozarsak keyfi kalmayacak. Kesinlikle en azından göz gezdirin ilk iki bölümü izleyin.

Sick Note


Sick Note
Sick Note


İngiliz yapımı bir komedi dizisi. İngiliz komedi dizileri sağlam olur ama çok beklentiniz olmadan izleyin çok da başarılı değil bu konuda. Bölümler ortalama 25 dakikada bitiyor. Hayatı yalansız gitmeyen bir gence yanlışlıkla kanser teşhisi konulunca işler iyice çığrından çıkıyor. Arada göz gezdirilebilir. 

Atypical


Atypical
Atypical


Otistik bir gencin ilk sevgilisini bulabilme yolunda yaşadıklarını anlatan bir dizi. Komedi odaklı olan diziye ara ara dram serpiştirilmiş. Otizm hastası kardeşini korumaya çalışan bir abla ve anne babadan oluşan bir aileden çıkarak bağımsızlığı bulmaya çalışan gencimizin yer yer başarısızlıklarını konu alıyor. İzlediğim sağlam dizilerden. Kesinlikle tavsiye ederim.

Orange is The New Black


Orange is The New Black
Orange is The New Black

Yer yer güldürüp yer yer ağlatabilen, evinden nişanlısından kopmak zorunda kalan bir kadından bahsediyor. 10 yıl önce bir kez hata yaparak 15 ay ceza alan bir kadın. 10 yıl önce bu suçu ona işleten kadın da aynı hapishanededir. Kimileri tarafından çok beğenilmiş kimilerinin vasat bulduğu diziyi ben beğendim tabi bir Prison Break değil ama bence karşılaştırılmamalı. 

The End of The F***ing World


The End of The F***ing World
The End of The F***ing World

Annesi gözünün önünde intihar eden 17 yaşında psikopat bir genç erkek ve öldürmek için sevgiliymiş rolü yaptığı yine 17 yaşında genç kızdan ibaret bir dizi. Charles Forsman'ın aynı adlı grafik romanından uyarlanan dizide psikopat çocuk kızı öldürmeye çalışırken yaşanan maceraları anlatılıyor. İki genç birlikte kaçarlar ve hayatın pislikleri ile savaşmak zorunda kalırlar. Filmdeki şarkılar harikadır. İlk iki bölüm sonrası akıcılığı daha da artıyor ve ilk sezonu bir çırpıda bitebilecek kadar iyi. Tavsiye ediyorum.

Dirk Gently's Holistic Detective Agency


Dirk Gently's Holistic Detective Agency
Dirk Gently's Holistic Detective Agency

O güne kadar hayatı sıkıcı ve monoton geçen Todd o günden sonra olağanüstü  ve karmaşık olaylar dizileri ile karşı karşıya kalır. Douglas Adams'ın romanından esinlenerek çekilen film 2 sezon sonrası iptal edildi. Bir otelde bellboy olarak çalışan Todd o gün otelin bir odasında milyoner birinin cesedini bularak olayları başlatmış olur. İstemeden aynı anda işsiz ve dedektif oluverir. Amatör dedektif Dirk gönülsüz olsa da Todd'u bu olayları çözmesi gerektiğine inandırır ve 2 dedektif olayların peşine düşerler. Komik ve akıcı olan dizi kesinlikle izlenilmeli.

Misfits


Misfits
Misfits

6 genç, kamu hizmeti cezası alır. Daha sonra 5 kişi kalacak olan bu gençler bir fırtına yüzünden bazı güçlere sahip olurlar. Tabi sadece bu 5 arkadaş değil fırtınaya yakalanan herkes biraz değişim geçirir. Ne yalan söyleyeyim ilk bölümde bir ara çok abartılı buldum tam kapatacakken biraz daha izleyeyim derken devamı geldi. Her sezonda başrol oyuncularından bazılar değiştiği için sanırım sezon başlarında zaman zaman bayabiliyor genel olarak izlenebilir düzeyde diyelim. Yanlız 3. Sezondan itibaren zaten argo olan dizi laçkalaşıyor ve her cümleye bir küfür yerleştirilmeye çalışılıyor gibi. Ailece izlenebilecek bir dizi değil.

Perfume


Perfume
Perfume

Kusursuz kokuyu bulabilmek için işlenen cinayetler ve katilin aranmasını konu alan dizi Patrick Suskind'in romanından esinlenerek yapılmış. Cesetler koku bezleri alınmış olarak bulunuyor. Biraz durgun geçtiği için beni sarmadı, bir bölüm izleyip deneyebilirsiniz.

The Musketeers


The Musketeers
The Musketeers

Bildiğimiz Athos Porthos Aramis Dartanyan kralı ve topraklarını korumak isteyen silahşörler... Komedi ve aksiyon bir arada. Karakterler oturmuş. Kostümler mekanlar güzel. Kurgu harika. Kısacası tavsiye ediyorum. Sıkılınca arada bir kaç bölüm atılabilecek bir dizi. 

Godless


Godless
Godless

Netflix'teki bir vahşi batı dizisi. Dizide çetesinin bir üyesini arayan kanun kaçağının gelmesiyle kasabada hayat değişir. Western dizileri arasında en iyisi olmasa da western severlerin izlemesini tavsiye ediyorum. Kurgusu harika ama tempo yavaş bu yüzden bazen sıkıcı olsa da bırakamıyorsunuz diyebilirim.


Prison Break

Prison Break
Prison Break

Çok önce izlemiş olsam da tekrar başladım ve en sevdiğim dizilerin başında. Abisini kurtarmak için elinden geleni yapan ve sonunda hapishaneye girerek kaçış planı hazırlayan Michael Scofield'in bu planlarını ve 2 kardeşim yaşadıklarını anlatan dizide yer yer hatalar olsa da biraz yavaş ilerlese de insanı bağlayan bir havası var. Kesinlikle denemelisiniz.

Dexter


Dexter Morgan
Dexter

Eskiden izlediğim ve tekrar izlemeye karar verdiğim dizidir. Hayatımda en çok sevdiğim bir kaç diziden biri kendisi. Miami'de polis departmanında kan sıçrama analisti olarak çalışan Dexter sempatik bir seri katıl aslında. Babası tarafından küçük yaşlarında bu olay fark edilir ve nasıl gizleneceğinin ilk derslerini babasından alır. Normalde her bölümde farklı olayların olduğu ve bölümleri  biribirine fazla bağlı olmayan dizilerden nefret etsem de Dexter nasıl başarıyorsa her bölümünü sevdirebiliyor. Tabi tamamen kopuk da değil bölümleri. Seri katıl filmlerini sevmiyorsanız bile deneyin. Çünkü Dexter sevdirebilir kendini.

Limitless (Limit yok)

Limit Yok
Limitless

Limitless filminin devamı niteliğinde olan hatta dizinin ilk bölümünde filmin baş rol oyuncusu Bradley Cooper'ı da gördüğümüz dizi, film kadar başarılı değil. İlk bölüm sonrası rutine bağlıyor ve 3. Bölüm sonrası sıkmaya bile başlıyor. İlk bölümde dizinin başrol oyuncusu Jake McDorman ünlü hap ile tanışıyor ve hayatı değişmeye başlıyor. Filmin başrol oyuncusundan hapın zarar vermemesi için gereken iğneyi de alınca FBI'ın dikkatini çekiyor. Madem hap zarar vermiyor gel bize lazımsın denilerek 2. Bölümden itibaren rutin FBI problemi çözen çocuk formuna giriyor. Tavsiye etmesem de 2 bölüm deneyin.

Sex Education

Education
Sex Education

Değişik pek rastlanılmadık ve kendini izleten bir dizi olmuş. Annesi sex psikoloğu olan bir genç annesinden aldığı tüyoları okulda gençler üzerinde kullanır ve üç beş para kazanmaya başlar. Terzi bu ya kendi söküğünü dikemiyor başroldeki Asa Butterfield ve bu konuda en çok yardıma ihtiyacı olan kendisi iken annesini bu konuda kendinden uzaklaştırıyor. Dizinin her bölümü kendini tekrarlar gibi olsa da sıkıcı değil.

Disenchantment

Disenchantment
Disenchantment

Her zaman çizgi ve animasyon tarzı dizilere zaafım oldu. Yine çizgi ama yetişkinlere odaklanan bir dizi olan Disenchantment alışılmışın dışında bir prensesin hayatını konu ediyor. Alkolik bir prenses olan Bean ve onun komik maceraları her bölümde sıkmadan seyir zevki verebiliyor. Evlenmek istemeyen kavgacı ve kumarbaz halleriyle prensesten çok bir zorbayı andıran halleriyle ve yanında takılan iki arkadaşı esprileri iyi satmasıyla 2. Sezonuna yürüdü.

The Umbrella Academy

The Umbrella Academy
The Umbrella Academy

Babası olmayan ve 1 günde oluşup doğan 43 bebek... Bu 43 bebekten 7 tanesi zengin ve araştırmacı biri tarafından evlatlık alınır. Babalıktan çok bu 7 çocuğun doğa üstü yeteneklerine odaklandığından çocuklar tarafından sevilmez. Çocuklardan biri geleceğe gider ve döndüğünde 8 gün içinde dünyadaki herkesin öleceği haberini getirir. Bu arada gelecekten dönebilmesi yıllar sürer ve kardeşleri artık büyümüştür. Sadece 7 numaralı çocuğun bir yeteneğinin olmadığı görünen dizi her bölümü birbirine bağlı olduğundan seyir zevki veriyor.

Patron Bebek Yine İş Başında

Patron
Patron Bebek

Patron Bebek Yine şirketin başında. Saha çok çocuklara yönelik bir dizi olduğunu belirterek başlayalım. Bir bebek şirketinin başındaki Patron Bebek ve abisinin maceralarından bahseden dizinin filmi de bulunuyor. Büyüklere hitap etmiyor bilginize.

Black Mirror

Mirror
Black Mirror

Dizilerden bahsediyoruz her şey güzel ama Black Mirror'a dizi demesek daha anlamlı olabilir. Black Mirror daha çok her bölümünün biribirinden köpük olduğu kısa filmlerden oluşuyor. Çok kısa vaktiniz varsa ve bir kısa film izleyeyim diyorsanız arada izlenebilir. İnsanın bazı bölümlerde kendini sorgulamasını başarabilen bir dizi.

Hakan Muhafız
Hakan
Hakan Muhafız

Türk yapımı netflix dizisi. Bir çırpıda izledim. Değişik benzersiz olmuş. İstanbulun bugüne kadar hep muhafızının olduğunu ve bu muhafızın efsunlu bir yelek ile yenilmez olduğunu anlatıyor. Karşı tarafta da her zaman ölümsüzler var İstanbulu almaya çalışan. Başrol Çağatay Ulusoy'un. Rolün hakkını veriyor ve diğer ülkelerde de beğenilmiş. 2. Sezonu onay aldı bekliyoruz.

Peaky Blinders
Peaky Blinders
Peaky Blinders

İlk dünya savaşı sonrasında İngiltere Birmingham'daki bir çeteden bahseden dizi diğer dizilerden farklı. Biribirinin devamı niteliğindeki bölümleri ve sürükleyici konularıyla insanı ekrana bağlayabiliyor. Gangster drama filmlerini seviyorsanız kaçırmayın.

Stranger Things

Stranger Things
Stranger Things

Öncelikle gerilim filmlerini sevmediğim için önyargılı anlatım olmaması için yorum katmadan geçeceğim. İlk bölümünü izledim ve araştırdığım kadarıyla 80'li yıllarda bir çocuk kaybolur. Çocuğun bulunması için tapılan araştırmalar hükümet tarafından yapılan deneylere kadar gider. Korkunç doğaüstü güçlerle karşılaşılır. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

GörünümÖzelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı…

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.
Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyor. Halı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.

Tüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.


CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda ço…

En İyi Miele Elektrikli Süpürgeler hangileridir?

Miele en popüler elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Alman şirket, mükemmel performans, dayanıklılık ve çok yönlülük ile yüksek kalitede elektrikli süpürgeler üretiyor . Miele mükemmel silindir süpürge yelpazesinin yanında, dik ve robot modelleri de üretmektedir. Buna rağmen, modellerinin çoğu silindir süpürge, bu yüzden doğal olarak en iyi Miele süpürgeleri listesinde daha çok silindir süpürgeden bahsetmek zorunda kalıyoruz. Ancak, bu markanın temizleyicilerinin bir dezavantajı varsa, bu da fiyat. En iyi süpürgenin paranızın tam karşılığını verdiğini söyleyebilirim ve fiyatlar ancak Dyson gibi premium markalarla karşılaştırılabilir.Başka bir deyişle, ucuz değiller! Performans ve kalite, fiyatı haklı çıkarıyor. Miele'nin modellerinin çoğu da torbalı modeller, ancak CX1 serisi torbasızdır ve torbalılarda usta olduklarını göstermiştir. Miele bir süpürgeden çok daha fazlasını üretir. Geniş yelpazesindeki mükemmel ev aletlerinden dolayı hem 2015 hem de 2016 yılında “En İyi Ev Aletl…