Ana içeriğe atla

Hangi İnternet Sağlayıcıyı Seçmeli? (Türknet - Netspeed - Milenicom - Fixnet - Ttnet vs.) Vdsl/Adsl

Bir süredir kafamı kurcalayan konu bu. Araştır soruştur bitmedi. Öncelikle küçük bir ilçede olduğumdan 100 Mbps'lerden bahsedemeyeceğim şu an Türknetteyim ve yaşadığım, araştırdığım bazı şeylerden bahsedeceğim.

Türknet 35 Mbps'e kadar verebiliyordu, Netflix'te akşamları biraz kasma donma yaşayınca araştırmalar başladı. Önce Türknet'e kullanmakta olduğum internet sağlayıcısına gittim. Tabi Türknet'teki en büyük handikap sorunlarda Müşteri Hizmetleri ile sadece mesaj atma yoluyla irtibata geçilebiliyor. Neyse bir kaç mesaj sonrası 50 Mbps'e kadar yükseltelim 15,00 TL daha at dediler. Dedim tamam iyi yükselmiş bizim civarda alayım hemen. Aldık. Aldık almasına da 35 mbps download 3 mbps upload vardı, 50 yaptıktan sonra download 35 mbps de kaldı upload 4 mbps oldu. Baktım değişiklik yok dedim hata var. Sorun yok denildi. 7 kez sorun var dedikten sonra Türk Telekoma başvurum gitmiş. Türk Telekomdan aradılar tabi küçük yer tanıyorlar. Teknisyen dedi ki sizin bağlantı bile size tam ulaşamaz 50 Mbps zaten mümkün değil. Bu cevaptan sonra diğer internet sağlayıcıları bir adım öne çıktı tabi ki. Elbette Türknet'in de iyi olduğı yerler var YAPA altyapılarının olduğu yerlerde çok ucuza 100 Mbps'e kadar veriyorlar(mış.)

Netspeed'i aradım. Bulunduğum yerden 24 Mbps'e kadar Vdsl verebileceklerini fakat uyarı geldiğini ve bu hattın ara sıra koyabileceğini ve hızının düşebileceğini iletti. Yanı benim şu an kullandığım hattın neden hızının sürekli düştüğünü Netspeed direk bana iletmiş oldu. Başka biri olsa satış yapabilmek adına bağlayalım der geçer. 16 Mbps'e kadar da Adsl hattı başlayabileceğini ve daha stabil kullanabileceğimi iletti. Burada Netspeed doğruluğu ile bir adım öne geçti benim açımdan.

Bir kaç yere daha baktım Milenicom, Fixnet, Ttnet ve diğerleri. Fiyat olarak ya çok pahalı ya da şikayet çok fazlaydı.

Milenicom

Çok fazla şikayet vardı.

Ttnet ve diğerleri

Pahalı.

Türknet


Türknet Logo
Türknet

Müşteri Hizmetleri yok.

Sorunlarda geç cevap veriliyor.

Yapa altyapısı varsa düşünülebilir.

Vdsl çok alt limitleri görüyor bazen 8 Mbps Adsl varken bu kadar altını görmemiştim.

Hiç sorun yaşamayan da var fakat az.

Netspeed


Netspeed Logo
Netspeed

Araştırmalarıma göre en az şikayet alan firma.

Aradığımda satmak için kırk takla atmadılar almak istersem ne yapmam gerektiğini tarif edip vedalaştık telefonda.

 En üst Mbps'i sunarız deyip geçmediler. Bu üst Mbps'de sorun yaşamamam için bir altı olan 16 Mbps'e kadar olan paketi seçmeni tavsiye ettiler. (Ters de tepebilir müşteri kaçabilir ama doğru olanı söylediler.)

Türknet'in Yapa alt yapısı olmayan yerlerde önde olduklarını duydum.

Seçimim Netspeed olacak gibi anca önce 35 Mbps'e tekrar düşürüp Türknet'e son bir şans vermek istiyorum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

GörünümÖzelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı…

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.
Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyor. Halı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.

Tüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.


CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda ço…

En İyi Miele Elektrikli Süpürgeler hangileridir?

Miele en popüler elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Alman şirket, mükemmel performans, dayanıklılık ve çok yönlülük ile yüksek kalitede elektrikli süpürgeler üretiyor . Miele mükemmel silindir süpürge yelpazesinin yanında, dik ve robot modelleri de üretmektedir. Buna rağmen, modellerinin çoğu silindir süpürge, bu yüzden doğal olarak en iyi Miele süpürgeleri listesinde daha çok silindir süpürgeden bahsetmek zorunda kalıyoruz. Ancak, bu markanın temizleyicilerinin bir dezavantajı varsa, bu da fiyat. En iyi süpürgenin paranızın tam karşılığını verdiğini söyleyebilirim ve fiyatlar ancak Dyson gibi premium markalarla karşılaştırılabilir.Başka bir deyişle, ucuz değiller! Performans ve kalite, fiyatı haklı çıkarıyor. Miele'nin modellerinin çoğu da torbalı modeller, ancak CX1 serisi torbasızdır ve torbalılarda usta olduklarını göstermiştir. Miele bir süpürgeden çok daha fazlasını üretir. Geniş yelpazesindeki mükemmel ev aletlerinden dolayı hem 2015 hem de 2016 yılında “En İyi Ev Aletl…