Ana içeriğe atla

Uygun fiyatlı en iyi döküm tost makinesi - Dökümix

Fayrinoks Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi
Öncelikle döküm ısıyı eşit bir şekilde dağıttığı için tostun daha lezzetli ve çıtır olmasını sağlar. Ayrıca döküm sağlıklıdır.
Cihaz 500 TL'lik döküm tost makinelerinin ev boyutu olanı gibi ayrıca yine 500-1000 TL değerindeki ev tost makineleri ile karşılaştırıldığında ekmeği çok daha iyi kızartıyor. 5 te bir fiyata...
 • Cihazın sağ tarafında 6 kademeli işi ayarı bulunuyor. 
 • Dökümden yapılmıştır. Bu yüzden ekmekleri daha çıtır çıkartır.
 • 7 kg.
 • 8 tostluk
 • 1800 watt
 • Geniş Izgara Yüzeyi
 • Dayanıklı Döküm Yan Saplar
 • Yüzeyinde Kaplama Yoktur
 • Krom Rezistans
 • Güç ikaz ışığı
 • Farklı renkleri mevcut.
 • Fişi kısa kalıyor 65 cm gibi.
 • Çok fazla özelliği yok ama 500 liralık tost makineleri ile yarışır yaptığı tostlar.
Dökümix Tost Makinesi
Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi
Ürün eve geldi ilk yapmamız gerekenler;
 1. Önce nemli bir bezle yüzeyleri iyice silin ve kurulayın, bundan sonraki süreçte makinenin üst kapağı açık dursun, 
 2. Makineyi fişe takın, kademeyi 6'ya getirin ve yağlanmış bir kağıt havlu ile plakaları yağlamaya başlayın, zeytinyağı ile 2 kez yapabilirsiniz. Dökümü bu şekilde kaplamış olacaksınız. Döküm bunun bir kısmını içine çeker.
 3. Bu süreçte duman ve koku olması normaldir, 
 4. Termostat birkaç kez devreye girene kadar yaklaşık 10-15 dak. çalışsın, 
 5. Fişi çekin ve plakalardaki ısınmış fazla yağı kağıt havlu ile silin, 
 6. Şimdi fişi takip tost denemelerinizi yapabilirsiniz ısındıktan sonra geç soğuyor. 6'da işitip 2 ye getirerek tosya devam edebilir ya da tamamen kapatıp bu işi ile tostu yapabilirsiniz. Ya da 6 da yapıp kapatırsınız. Tost yaptıkça deneyim kazanacaksınız.
Dikkat: Ürünü aldığınızda dikkat etmeniz gereken şey döküm çatlağıdır. Döküm çatlağı ya da tamir görmüş döküm çatlağı varsa değişim yaptırmalısınız.

Cihazda üzerine yumurta kırıp yumurtalı tost yapmaya kadar çok tost denedik. Cihaz gerçekten harika. Tostu çıtır ve lezzetli yapan bazı tostçular vardır aynı onlarınki gibi çıtır ve lezzetli tost yapıyor. Tabi bunda maharet de önemli fakat normal tost makinesinde böyle çıtır olmuyor kırılan yumurta yapışabiliyor. Talimatları uygulamadan direk yumurta kırmayın yapışabilir. Bu makinenin olmazsa olmazı yağlamak. Yağı içine aldığı için sanki yağla giden araba gibi bi cihaz. 

Döküm Çatlağı
Tamir Edilmiş Döküm Çatlağı

Yorumlar

 1. Tost makinenizin değişimini yaptılar mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim makinemde çatlak ya da hasar yoktu. Fakat araştırmalarım sonucu kargodan bu şekilde çatlak ürünler alanlar olmuş ve değişimleri yapılmış. Yorumunuz için teşekkürler.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

GörünümÖzelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı…

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.
Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyor. Halı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.

Tüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.


CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda ço…

En İyi Miele Elektrikli Süpürgeler hangileridir?

Miele en popüler elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Alman şirket, mükemmel performans, dayanıklılık ve çok yönlülük ile yüksek kalitede elektrikli süpürgeler üretiyor . Miele mükemmel silindir süpürge yelpazesinin yanında, dik ve robot modelleri de üretmektedir. Buna rağmen, modellerinin çoğu silindir süpürge, bu yüzden doğal olarak en iyi Miele süpürgeleri listesinde daha çok silindir süpürgeden bahsetmek zorunda kalıyoruz. Ancak, bu markanın temizleyicilerinin bir dezavantajı varsa, bu da fiyat. En iyi süpürgenin paranızın tam karşılığını verdiğini söyleyebilirim ve fiyatlar ancak Dyson gibi premium markalarla karşılaştırılabilir.Başka bir deyişle, ucuz değiller! Performans ve kalite, fiyatı haklı çıkarıyor. Miele'nin modellerinin çoğu da torbalı modeller, ancak CX1 serisi torbasızdır ve torbalılarda usta olduklarını göstermiştir. Miele bir süpürgeden çok daha fazlasını üretir. Geniş yelpazesindeki mükemmel ev aletlerinden dolayı hem 2015 hem de 2016 yılında “En İyi Ev Aletl…