Ana içeriğe atla

Xiaomi Mi Box S incelemesi

Mi TV Box
Xiaomi Mi TV Box S

Kağıt üzerinde, Xiaomi Mi Box S hakkında beğenecek çok şey varBu Apple 4K TV'ye göre çok daha ucuz olan TV Box, 4K HDR video, Google Asistan ses kontrolleri ve yerleşik Chromecast desteği sunuyor. Böylece bir telefondan video bile başlatabilirsiniz. Harici sabit diskleri veya oyun kumandalarını takmak için tam boyutlu bir USB portu da var.
Ancak gerçek kullanımda, Mi Box S canlı TV yayını için düşük kare hızına, özellik sınırlı bir uzaktan kumandaya, bazı sinir bozucu teknik sorunlara ve diğer Tv Boxlardan daha az uygulamaya sahip olan bir hayal kırıklığıdır. Bu arada uygulama deyince ilk akla gelen Nvidia Shield TV'de Android TV uygulamaları çok daha iyi durumda.

Eski donanımın aynısı

Yeni ismine rağmen, Mi Box S, Xiaomi'nin 2016 yılında ABD pazarına getirdiği orijinal Mi Box'la aynıdır. Aynı Cortex-A53 işlemci, Mali 450 GPU, 2GB RAM, 8GB dahili depolama, 802.11ac Wi-Fi, tam boyutlu USB 2.0 bağlantı noktası ve S / PDIF ses çıkışı. Temel farklar biraz daha küçük bir kutu,  bazı ek düğmelere sahip yeni bir uzaktan kumanda ve en son Android TV 8.1 yazılımıdır.
Orijinal Mi Box'ın performansı yeterliydi ve bu değişmedi. Mi Box S menüler arasında gezinirken kare hızları zaman zaman düşüyor, ancak uygulamaları hızlı yüklüyor.
Mi Box S'in en büyük performans sorunu tamamen donanım ile ilgili olmayabilir: YouTube TV gibi canlı TV yayın uygulamalarında, Mi Box S saniyede 60 kare video sağlayamıyor. 4K gibi diğer cihazlarla karşılaştırıldığında dalgalı göründüğü anlamına geliyor. Xiaomi'nin donanımı teknik olarak saniyede 60 kare videoyu desteklerken (örneğin, YouTube'da mevcut) canlı TV yayını hizmetleri bunu sunamıyor.
Uzaktan kumandaya gelince, Mi Box S'in kumandası şimdi Netflix ve Android TV'nin Canlı Kanallar uygulaması için hızlı başlatma düğmelerini içeriyor. Ayrıca, Android TV'nin daha içerik odaklı ana ekranını ziyaret etmek istememeniz durumunda tüm uygulamaları gösteren bir düğmeye sahiptir.
Ayrıca ses çok yetersiz kalıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

GörünümÖzelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı…

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.
Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyor. Halı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.

Tüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.


CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda ço…

En İyi Miele Elektrikli Süpürgeler hangileridir?

Miele en popüler elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Alman şirket, mükemmel performans, dayanıklılık ve çok yönlülük ile yüksek kalitede elektrikli süpürgeler üretiyor . Miele mükemmel silindir süpürge yelpazesinin yanında, dik ve robot modelleri de üretmektedir. Buna rağmen, modellerinin çoğu silindir süpürge, bu yüzden doğal olarak en iyi Miele süpürgeleri listesinde daha çok silindir süpürgeden bahsetmek zorunda kalıyoruz. Ancak, bu markanın temizleyicilerinin bir dezavantajı varsa, bu da fiyat. En iyi süpürgenin paranızın tam karşılığını verdiğini söyleyebilirim ve fiyatlar ancak Dyson gibi premium markalarla karşılaştırılabilir.Başka bir deyişle, ucuz değiller! Performans ve kalite, fiyatı haklı çıkarıyor. Miele'nin modellerinin çoğu da torbalı modeller, ancak CX1 serisi torbasızdır ve torbalılarda usta olduklarını göstermiştir. Miele bir süpürgeden çok daha fazlasını üretir. Geniş yelpazesindeki mükemmel ev aletlerinden dolayı hem 2015 hem de 2016 yılında “En İyi Ev Aletl…