Ana içeriğe atla

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.


Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyorHalı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.Dyson & Miele
Dyson & MieleTüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. 
Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda çok daha fazla deneyime sahip ve Cinetic Big Ball da harika bir elektrikli süpürgedir. Cinetic big balldan sonra gelen parquet ve animal gibi modeller sadece aparat farkını oluşturuyor. Miele için de aynı durum söz konusu. En dolu model, dyson için animal olup miele için cat&dog.
İkisi arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız doğru yerdesiniz. Cx1 ve cinetik big ball modellerini karşılaştırıyoruz. 

Miele Blizzard CX1 ve Dyson Cinetic Big Ball karşılaştırılması 

Hem CX1 hem de cinetic en üst seviye elektrikli süpürgelerdir. Ancak, tasarım ve özellikler açısından, çok farklılar. İşte her birinin nasıl performans gösterdiğine dair genel bir bakış.

Dyson Mieleee

dizayn

Blizzard CX1, Miele'nin torbasız elektrikli süpürge pazarına ilk girişi ancak tasarımdan bunu tahmin edemezsiniz. "Vortex" teknolojisi ve iki litre toz kapasitesi ile üretilmiş şık bir modeldir.
Yararlı bir özellik, sapta bulunan güç kontrolleridir. Bu, gücü aşağıya eğilmeden hızlıca ayarlamanıza olanak sağlar. CX1 çok güçlü bir süpürge olduğundan, ayarları düzenli olarak değiştirmeniz gerekecek.
CX1 dört döner tekerlek ile üretilmiştir. Ayrıca 6.5 metre kablo ve teleskopik hortum nedeniyle 10 metre temizlik yarıçapına sahiptir.
Dyson,  Miele CX1'den biraz daha hafif olan torbasız bir modeldir. Mobilya çevresini temizlemeyi kolaylaştıran popüler "Big Ball" özelliğine de sahiptir. Harika bir özellik.
Diğer açılardan, Dyson, Miele'ye benzer. 10.75 metrelik bir temizleme yarıçapına sahiptir, böylece priz değiştirmeden tüm evi kabaca temizleyebilir. Toz kapasitesi biraz daha küçüktür.

kazanan : Dyson

Gereksinimlerinize bağlı olarak, bu kategoride bir kazanan seçmek zor. Dyson, Big Ball tasarımı nedeniyle biraz daha hafif ve manevra kabiliyetine sahip. Miele'nin daha büyük bir toz kapasitesi vardır, bu yüzden sık sık boşaltmanıza gerek kalmaz. Tutma kolunda güç kontrolleri olması da CX1'in bir avantajı ancak bu özellik tüm sürümlerde mevcut değil. 

Temizleme Performansı ve Emiş Gücü

Hem Dyson hem de Miele, çekim performansı konusunda süpürgelerin en iyisi olduklarını iddia ediyorlar.
Unutulmaması gereken ilk şey, her iki modelin de mükemmel emiş gücüne ve yüksek kaliteli zemin başlıklarına sahip olmasıdır. Her iki model de temizlik konusunda hayal kırıklığı yaratmıyor, bu yüzden hayal kırıklığına uğramaktan korkmanıza gerek yok. Sadece performansta bazı farklılıklar var.
En büyük farklardan biri Dyson'un kendinden ayarlamalı bir zemin başlığı ile birlikte gelmesidir. Uzun tüylü halılar, kısa tüylü halılar veya sert zeminler arasında geçiş yaparken otomatik olarak yüksekliği değiştirir. Buna karşılık, CX1'de biri halıya (ve diğer zeminlere) uygun, diğeri ise sert zeminler için özel olarak tasarlanmış iki zemin başlığı bulunur.

Halılar

CX1, halı temizliği için döner bir fırça ile birlikte gelir ve harika bir iş çıkarır. Güçlü emiş ve etkili zemin başlığı kombinasyonu, halı liflerinde derin olan tozu alabilmesini sağlar.
Miele kadar etkili olmasa da Dyson da halılarınızdaki neredeyse tüm tüy, toz ve kiri temizler.

Sert Zeminler

CX1 Comfort PowerLine, sert zeminleri temizlemek için özel olarak tasarlanmış ek bir Parke aletiyle birlikte gelir. Yüzeyi çizmekten kaçınmak için, normal zemin aletinden daha geniş bir temizleme yüzeyi ile birlikte daha yumuşak kıllara sahiptir. Ayrıca daha fazla hareket kabiliyeti için döner bir bağlantıya sahiptir.
Bu araç, güçlü emiş gücü ile birlikte CX1'in sert zeminlerde mükemmel temizlik performansı sağladığı anlamına geliyor. Ayrıca döşeme tahtaları veya fayanslar arasına düşen tozdan kurtulmak için de iyi bir iş çıkarıyor.
CX1'den farklı olarak Cinetic'in kendinden ayarlı bir zemin başlığı var. Bu, halılardan sert zeminlere geçerken döşeme kafasını elle değiştirmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir. Miele gibi, döşeme tahtalarında mükemmel bir iş çıkarıyor ve düz olmayan yüzeylerde üstün. Laminat için de harika.

Evcil hayvan saç

Miele CX1 cat&dog vr Dyson Cinetic Big Ball animal pro, modelleri hariç diğer modeller hayvan kılı için bir turbo aleti ile birlikte gelmez. Optimum saç temizleme performansı istiyorsanız, CX1 Cat & Dog veya Cinetic Big Ball Animal muhtemelen daha iyi alternatiflerdir.
Bununla birlikte, her iki model de merdivenlerde, halılarda ve sert zeminlerde evcil hayvan tüylerini almak için harika bir iş çıkarır, bu nedenle evcil hayvan sahipleri için yine de uygun modellerdir.

kazanan : Miele CX1

Miele ve Dyson sert zeminlerde ve evcil hayvan tüylerinde daha sağlam performans sunar. Miele halı temizlemede Dyson'dan daha iyidir, bu yüzden bu kategoriyi kazanıyor. Dyson'daki Musclehead döşeme aletinin zemin tiplerini otomatik değiştirirken zaman kazandırdığına da dikkat etmek gerekiyor.

Toz boşaltma

Her iki model de, farklı şekillerde çalışsalar da, hijyenik bir boşaltma sistemine sahipler.
Dyson, ellerinizi kirletmeden kir ve tozu uzaklaştırmak için kullanabileceğiniz bir dış kola sahip.
Miele, daha önce görmediğimiz bir özellik olan ince toz ve daha büyük döküntüleri birbirinden ayırmaktadır. Boşalttığınızda, önce ince nesneler daha sonra daha büyük nesneler atılır. 

kazanan : Dyson

Her ikisi de hijyenik boşaltma sistemlerine sahip olsa da, alerjisi olanlar için en iyi seçenek değil. Her ikisi de, tozu ve kiri boşaltmayı kolaylaştırmak için iyi bir iş çıkarıyor. Dyson'ın kol tasarımı özellikle tozun sıkışmasını önlemek için daha iyi.

süzme

Dyson ve Miele'nin her ikisi de mükemmel toz tutma özelliğine sahip. Dyson, emişi azaltmadan toz parçacıklarını yakalayan Cinetic teknolojisi ile üretilmiş. Miele sistemlerine "Vortex" diyor ancak benzer avantajlar sunuyor.
Dyson'ın Cinetic modellerinin en büyük avantajı, temizlenmesi veya değiştirilmesi gereken herhangi bir filtreye sahip olmamasıdır. Bu, bakımı azaltır ve filtre değişimlerinde tasarruf sağlar.
Öte yandan, CX1 bir ömür boyu HEPA filtreye ile geliyor. Bu hepa filtre minik parçacıkları normal bir filtreden daha etkili bir şekilde yakalıyor.

kazanan : Miele CX1

Miele CX1, neredeyse tüm küçük parçacıkları yakalayabilen bir HEPA filtre ile birlikte geliyor. Bu da siklonik Vortex sistemi ile birlikte, alerjisi olanlar için harika süpürge olduğu anlamına geliyor. Dyson ayrıca mükemmel toz tutma özelliğine sahip ve filtresi temizlemenizi veya değiştirmenizi gerektirmez. HEPA filtresi ve Allergy UK onayından dolayı bu kategoride CX1 kazandı.

Araçlar ve Aksesuarlar

Ne Miele CX1 ne de Dyson Cinetic Big Ball'ın alt nodelleri çok fazla ekstra aletle birlikte gelmez, fakat içerdikleri aletler kullanışlı ve iyi tasarlanmışlardır.
CX1, üç parçalı bir aksesuar seti ile birlikte gelir. Bunlar, entegre bir toz alma fırçası, bir aralık başlığı ve döşeme aletidir. Dyson, bir merdiven aletiyle birlikte çabuk açılan bir kombinasyon aletine sahiptir.
CX1'in kullanışlı bir özelliği, tüm araçların onboard depoya sahip olmasıdır. Bu, kaybolma ihtimallerinin çok daha düşük olduğu anlamına gelir, artı ihtiyaç duyduğunuzda her zaman rahatça kullanılabilir.

kazanan : Dyson

Her iki model de iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay yüksek kaliteli araçlara sahip. Bir tik öne geçen Dyson diyelim.

Fiyat

Beklediğiniz gibi, hem CX1 hem de Cinetic pahalı elektrikli süpürgeler. Hem CX1 hem de Dyson paranızın karşılığını veriyor.
Soru, CX1'in ekstra filtre maliyetini performansıyla hak edip etmediğidir. Cevabı evet özellikle üstün halı performansı göz önüne alındığında kesinlikle evet.
Bununla birlikte, eğer eviniz çoğunlukla sert zeminlerse, Dyson mükemmel bir seçimdir. Bazılarımız, halılar ve sert yüzeyler arasında hareket ederken elle geçiş yapmak yerine, yüksekliğini otomatik olarak ayarlayan Musclehead döşeme aracını da tercih edeceklerdir.

kazanan : Miele

CX1, daha iyi halı performansı ve diğer çeşitli faydalı özelliklerle filtre değiştirme fiyat farkını hak etmektedir. Ayrıca ilk alışta daha ucuz. Eviniz ağırlıklı olarak sert zeminlerse veya sadece daha az zaman harcamak istiyorsanız, Dyson mükemmel bir seçim olabilir.

Sonuç

Miele CX1 ve Dyson Cinetic karşılaştırmasının sonuna geldik... Hangisini satın almalı?
Miele Dyson'a göre daha üstün bir elektrikli süpürge ancak küçük bir farkla. Her iki model de tüm yüzeylerde iyi performans gösteryor ve mükemmel emiş gücüne sahipler. Miele halılarda daha iyi, bu yüzden öne geçiyor.

Bu Dyson'ı düşünmemelisin demek değil tabi ki. Filtre değişimi parasından tasarruf etmek istiyorsak veya sadece sert zeminleri ve laminatları temizlemek istiyorsak, iyi bir seçim.

Yorumlar

  1. https://www.supurgeavm.com/miele-blizzard-cx1-cat-dog-powerline-teleskopik-elektrikli-supurge-borusu

    YanıtlaSil
  2. Dyson hortumu kırılmayan kopmayan şekilde miele—bliZzard—cx1 hortumu nasıl..."

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

GörünümÖzelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı…

Ucuz ve çok kaliteli bir saç kurutma makinesi Etap 4030S

Uzun araştırmalar ve bazı makineleri çöpe attıktan sonra nihayet çok başarılı bir cihaza rastladım.

Etap markası çok tanıdık gelmese de cihazdan ben aldıktan sonra 6 kişi daha aldı önerilerimle ve hepsinden olumlu yorumlar aldım.Cihaz Etap markasının en pahalı modeli şu an. Alt modelleri de çok rağbet görüyor.

Diğer makineler saç kurutma konusunda Etap 4030S'e göre daha geç kurutuyor. Etap hızlı kuruttuğu için saçlarda kabarma söz konusu değil ve saç düzleştirme işlemi çok basit bir hale geliyor.

Cihazın 2500 wattlıkItalyan motoru var. Bu güçlü motor hafif sesli çalışıyor olabilir fakat yaptıkları ile bu eksikliği gideriyor.

Rezistansı termostat kontrollü. Korumalı. Cihaz ağırlığı ile de kalitesini belli ediyor. Yanında 2 adet yönlendirme üfleme aparatı ile geliyor. Diğer özellikleri de aşağıya yazdım. Kesinlikle tavsiyemdir marka takıntısına hiç gerek yokmuş.

Ayrıca cihazın sonradan alabileceğiniz bir Difüzörü var makine ucuz olduğu kadar difüzör biraz pahalı geliyor fakat para…