Ana içeriğe atla

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.

Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

Görünüm

Özelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı modellerine çok benziyor. Aynen toebalı modeli Miece C3'te olduğu gibi konfigürasyona bağlı olarak çeşitli renklerde geliyor ve yüksek kalitede paslanmaz çelik bir çubuğa sahip. Dyson, büyük bir polikarbonat “top” üzerinde duran ince bir gövdeyle birlikte geldiğinden çok farklı bir görünüme sahip. Sektörde buna benzeyen başka bir elektrikli süpürge yok ama tasarım çok işlevsel.
Dyson mı Miele mi
Dyson ve Miele

Açıklama ve özellikler

Miele Blizzard CX1. Havayı, saatte 62 mil yüksekliğe kadar çekme ve “Vortex” motor teknolojisi de dahil olmak üzere birçok özelliğe sahip. Gömülü kiri halı elyaflarınızın derinliklerinden çekmek için yüksek emiş gücü önemlidir. Aynı zamanda toz parçacıklarının havadan ayrılmasını sağlar, böylece filtreleri tıkanmaz. Miele bu gücü, yüzeye sıkıca kapanan, etrafından hava kaçmayan özel olarak tasarlanmış bir döşeme başlığı ile gerçekleştirir.
Ek olarak, hijyenik toz ve alerjenlerin giderilmesine yardımcı olacak çeşitli tasarım özellikleri de var. Bunlar arasında GoreStream ™ filtresi, ComfortClean ™ sensörleri, ayrı bir egzoz filtresi ve bir dokunuşla kir kabını boşaltma işlemi vardır. Tam HEPA filtrasyonu,  kapalı sistem, en küçük toz parçacıklarının içeride kalmasını sağlar.
Dyson Big Ball. Tam ev temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli modellerden oluşmaktadır. Aynı özelliklerin çoğunu paylaşırlar, ancak biraz farklılık gösterirler, böylece ihtiyacınız olan elektrikli süpürgeyi seçebilirsiniz. Hangi modeli seçerseniz seçin tamamen ev tipi bir temizlik makinesidir.
Ana gövde, yalnızca dahili elektrik bileşenlerini koruyan büyük bir polikarbonat bilyaya dayanıyor, aynı zamanda ağırlık merkezini de düşürüyor. Big “Ball” standart tekerleklerin yerini alıyor ve başka hiçbir vakumun sahip olamayacağı 360 derece manevra kabiliyeti sağlıyor.
“Cinetic” teknolojisi, havadan aldığı tozu önceki nesil motorlarından daha verimli bir şekilde ayırıyor ve havayı çok daha hızlı bir hızda zorluyor. Bu modelin ayrıca yıkanacak filtreleri yok.

Emme gücü

Emiş gücü en önemli hususlardan biridir yeni bir süpürge ararken. Her iki model de her tür zemin kaplamaları için tasarlanmıştır, hatta yüksek tüylü halılar için bile. Dyson,  sektörde aşırı güçleri ile bilindiği için bu kategorideki üstünlüğü tartışılmaz, Miele'nin de benzer bir emişi var. Yıkanabilir filtreleri temiz tuttuğunuz sürece her iki marka da tıkanmaz, bu nedenle güç sabit kalır. Torbasız bir süpürge çalışırken, performansı etkileyebileceğinden filtrelerin temiz tutulması önemlidir. Miele ve Dyson bunu çok kolay bir hale getiriyor.

Filtrasyon


Alerjenleri evinizden çıkarmak, özellikle de bu toz parçalarının sizden saklanabileceği halılarınız varsa, çok önemli bir husustur. Bunun en önemli noktası HEPA filtresinin ve genel filtrasyon sisteminin kalitesidir. Blizzard CX1 modelleri, içerisindeki havadaki en küçük alerjenlerin % 99,99'unun giderildiği AirClean ™ HEPA ile birlikte geliyor. Bu, alerjisi olanlar için, özellikle de bu mikroskobik organizmaların içinde saklanabileceği evdeki halıları olanlar için önemlidir.Dyson Big Ball modellerinin tümü de HEPA filtrasyonuyla birlikte gelir. Filtresiz ve bakım gerektirmeyen Cinetic hariç, diğer modelleri ömür boyu yıkanabilir filtrelerle donatılmıştır! Bu cineyiz modeli toz ayırmada o kadar verimlidir ki iç filtreleri yıkamak için hiçbir sebep yoktur. Bu, bazı ev sahipleri için kolaylık olabilir, ancak bu filtrelerin mevcut neslinin yıkanması ve kurutulması o kadar kolaydır ki, çok da önemli bir avantaj değildir. En önemli husus toz parçacıklarını ne kadar iyi çıkardıkları ve her iki markanın da endüstrideki en iyiler arasında derecelendirildiğidir.Miele'nin burada küçük bir avantajı var. Dyson aslında AAFA tarafından astım ve alerji dostu olarak onaylanmıştır.Kullanım kolaylığı


Miele, kullanım esnasında birçok özelliğe sahiptir . Yeni başlayanlar için gövde üzerinde entegre aksesuarlar bulunur. Özel olarak tasarlanmış konfor tutacağı ergonomiktir, böylece daha uzun süre temizleyebilirsiniz ve parmak ucu kontrollerini ayarlamanıza izin verir.
Miele Blizzard'da 4 dönen döner tekerlek bulunurken, Dyson Big Ball'un benzersiz hareketi, büyük öğelerin etrafını süpürme konusunda bir avantajdır. Top, makinanın hemen hemen hiç çaba sarf etmeden her yöne dönmesini sağlar. Ayrıca oldukça hafiftir, bu yüzden arkasından çekmek için çok az çaba harcarsınız. Bu yönden Dyson Miele'nin  bir adım önüne geçiyor.
Elektrikli süpürge serisindeki tüm modelleri Miele 20 yıllık ortalama kullanım için dayanacak şekilde inşa edip test eder. Dyson'ın emme gücü yüksektir ve torbasız bir makine için genel temizleme performansı mükemmeldir. Bu yüzden bu kadar popüler hale geldi.
Fiyat ne olursa olsun en iyisini arıyorsanız, Miele Blizzard CX1 tercih edin.
Ancak, filtre ücretim olmasın diyerek biraz para cebimde kalsın diyorsanız, Dyson Big Ball mantıklı geliyor.

Yorumlar

 1. Gayet iyi bir inceleme olmuş. Süpürge arıyordum, güzel rehber olacak.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Yorumunuz için teşekkürler.

   Sil
 2. Teşekkürler, bilgiler için.

  YanıtlaSil
 3. İnceleme süper olmuş . Tercihim kesinlikle Miele.

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten çok başarılı bir değerlendirme olmuş. Teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.
Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyor. Halı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.

Tüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.


CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda ço…

Ucuz ve çok kaliteli bir saç kurutma makinesi Etap 4030S

Uzun araştırmalar ve bazı makineleri çöpe attıktan sonra nihayet çok başarılı bir cihaza rastladım.

Etap markası çok tanıdık gelmese de cihazdan ben aldıktan sonra 6 kişi daha aldı önerilerimle ve hepsinden olumlu yorumlar aldım.Cihaz Etap markasının en pahalı modeli şu an. Alt modelleri de çok rağbet görüyor.

Diğer makineler saç kurutma konusunda Etap 4030S'e göre daha geç kurutuyor. Etap hızlı kuruttuğu için saçlarda kabarma söz konusu değil ve saç düzleştirme işlemi çok basit bir hale geliyor.

Cihazın 2500 wattlıkItalyan motoru var. Bu güçlü motor hafif sesli çalışıyor olabilir fakat yaptıkları ile bu eksikliği gideriyor.

Rezistansı termostat kontrollü. Korumalı. Cihaz ağırlığı ile de kalitesini belli ediyor. Yanında 2 adet yönlendirme üfleme aparatı ile geliyor. Diğer özellikleri de aşağıya yazdım. Kesinlikle tavsiyemdir marka takıntısına hiç gerek yokmuş.

Ayrıca cihazın sonradan alabileceğiniz bir Difüzörü var makine ucuz olduğu kadar difüzör biraz pahalı geliyor fakat para…