Ana içeriğe atla

En İyi Miele Elektrikli Süpürgeler hangileridir?

Logo
Miele

Miele en popüler elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Alman şirket, mükemmel performans, dayanıklılık ve çok yönlülük ile yüksek kalitede elektrikli süpürgeler üretiyor .

Miele mükemmel silindir süpürge yelpazesinin yanında, dik ve robot modelleri de üretmektedir. Buna rağmen, modellerinin çoğu silindir süpürge, bu yüzden doğal olarak en iyi Miele süpürgeleri listesinde daha çok silindir süpürgeden bahsetmek zorunda kalıyoruz.
Ancak, bu markanın temizleyicilerinin bir dezavantajı varsa, bu da fiyat.
En iyi süpürgenin paranızın tam karşılığını verdiğini söyleyebilirim ve fiyatlar ancak Dyson gibi premium markalarla karşılaştırılabilir. Başka bir deyişle, ucuz değiller! Performans ve kalite, fiyatı haklı çıkarıyor.
Miele'nin modellerinin çoğu da torbalı modeller, ancak CX1 serisi torbasızdır ve torbalılarda usta olduklarını göstermiştir.
Miele bir süpürgeden çok daha fazlasını üretir. Geniş yelpazesindeki mükemmel ev aletlerinden dolayı hem 2015 hem de 2016 yılında “En İyi Ev Aletleri Markası” ödülüne layık görülmüştür.

En İyi Miele Süpürgeleri Hangileridir?

Aşağıdaki tablo, Miele süpürgelerini hızlı bir şekilde karşılaştırmanıza ve gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılayabileceğinizi görmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. 

1. Miele Complete C3 Cat&Dog

Miele Complete C3 Cat and Dog, evcil hayvan kılı için en iyi torbalı silindir süpürgelerinden biridir. Aslında, en iyi listesindeki 1 numaralı seçimdirAma onu bu kadar özel ve yüksek puan alan bir model yapan ne?
Birincisi, hemen hemen her türlü zeminde mükemmel performans sağlayan güçlü bir silindir süpürgeSert zeminleri, lamineyi veya halıyı temizliyor olun, C3 mükemmeldir ve toz,  kir ne varsa toplar.
Aynı zamanda, bir Active AirClean filtresi ve hem evcil hayvan kıllarından hem de ilgili kokulardan kurtulmak için Miele Turbo Başlık ile birlikte, zemin tipine bağlı olarak güç ayarlarını yapmak için kontroller bulunur. Diğer özellikler arasında otomatik torba kapatma mekanizması ve kablo için bir dokunuşta geri sarması bulunur.
Ayrıca kullanımı kolaydır hem turbo fırçayla hem de standart zemin başlıklarıyla neredeyse her temizlik işinin üstesinden gelebilir. Şu anda Mielr'nin en iyi süpürgesi  cat&dog. (Torbasız Blizzard Cat & Dog çok yakın olsa da C3 kraldır).
Bu modelin herhangi bir olumsuz yanı var mı? Nispeten ağır bir elektrikli süpürgedir, bu nedenle yaşlı insanlar veya sırt sorunu olanlar için en iyi seçenek olmayabilir.
Yüksek kaliteli bir Miele animal süpürgesi arıyorsanız, Complete C3 mükemmel bir seçenektir. Güçlü, kullanımı kolay ve nispeten ucuz olan Miele şu anda mevcut en iyi temizleyicilerden biri.

Temel Özellikler:
Güçlü torbalanmış silindir
Evcil hayvan kıllarının toplanmasında Exceller
Ayarlanabilir güç ayarları
Evcil hayvanlar için en iyi Miele vakumu
Ağırlık : 5.4kg
Güç :  890W
Toz Kapasitesi: 4.5 litre
Filtre: Aktif AirClean

2. Miele Blizzard CX1 Konforlu PowerLine

Her zaman bir Miele torbasız vakum istemişseniz ve henüz almamışsanız, şansınız yaver gitti demektir. 2017 yılının başında şirket, Blizzard CX1 serisini piyasaya sürdü Güçlü, mükemmel filtrelemeye sahip ve en önemlisi, torbasız siklonik bir tasarıma sahiptir (Miele "Vortex" olarak adlandırılır).

Bir Miele silindir süpürgesinden beklediğiniz gibi, CX1 Comfort yüksek standartlarda üretilmiştir. Siklon mükemmel emiş sağlar, böylece 890W AB uyumlu motorla bile temizleme gücünden asla mahrum kalmazsınız. Evcil hayvan kılı temizlemede mükemmel değildir (bunun için bir CX1 Cat & Dog sürümü vardır), ancak hemen hemen her işte mükemmeldir . Ayrıca laminat ve fayanslar için geniş zemin başlığı harikadır.

Cyclone teknolojisi ile birlikte, CX1 şirketin AirClean filtresi yerine bir HEPA filtresi kullanmışHEPA filtresi, siklonun daha küçük toz parçacıklarını gidermek için kullandığı yöntemle birlikte, CX1'in toz emisyonu için A derecesine sahip olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda sert zemin temizleme için A derecesine sahip, bu nedenle parke zeminler için muhtemelen en iyi Miele süpürgesidir.

Muhtemelen söyleyebileceğiniz gibi, ilk Miele torbasız temizleyici çok güzel görünüyor ama bu mükemmel olduğu anlamına gelmez. Pahalı bir model,  yani sıkı bir bütçeye sahip insanlar için değil. Bahsettiğim gibi, Blizzard'ın Comfort versiyonu da evcil hayvan tüylerini halılardan çıkarmaya çalışırken etkili değildir.

Güçlü emişi ve kullanışlı özellik yelpazesi ile sizi hayal kırıklığına uğratmaz. HEPA filtreden dolayı Miele alerjisi olanlar için de mükemmel bir seçimdir.

Temel Özellikler:
Miele'nin ilk torbasız silindir vakumu
Sert zeminlerde harika
Alerji hastaları için HEPA filtrasyonu
Ağırlık :  6.5kg
Güç :  890W
Toz Kapasitesi:  2 litre
Filtre: HEPA

3. Miele Klasik C1

Daha ucuz bir Miele silindir elektrikli süpürge arıyorsanız, Classic C1 Junior düşünülmesi gerekenlerden biri. C3 serisinden daha temel bir model olmasına rağmen hala 9 metrelik bir temizleme yarıçapı, hafif tasarım ve mükemmel performans ile geliyor.

C3 veya CX1 ile karşılaştırması nasıldır?

Ağırlık ve toz kapasitesi bakımından C1 Junior, daha hafif bir tasarıma sahip olmasına rağmen, C3 serisine benzer. Sert zeminlerin ve halıların temizliği için mükemmel, aynı zamanda evcil hayvan tüylerinin çıkarılmasında harikadır. 800W'lık motor daha büyük artıkları toplama gücüne sahip değil; ancak düşük fiyatı düşünürsek mantıklı bir seçim.

Diğer özellikler arasında çatlak ve döşeme nozullarını içeren bir aksesuar klipsi ve şirketin AirClean filtre sistemi bulunur . Aynı zamanda, C3 ile aynı otomatik torba mekanizması ile üretilmiştir.

Özetlemek gerekirse, ucuz bir Miele elektrikli süpürge arıyorsanız, Classic C1 en iyi seçeneklerden biridir. Hafif ve nispeten ucuz, ancak buna rağmen güçlü emiş gücüne ve bir AirClean filtresine sahip.

Temel Özellikler:
Kaçan alerjen miktarını azaltmak için AirClean filtre sistemi
Çeşitli araçlar ve aksesuarlar
Bu fiyat aralığında bir model için güçlü emiş
Ağırlık :  4.3kg
Güç :  800W
Toz Kapasitesi:  4.5 litre
Filtre: AirClean

4. Miele Komple C3 PowerLine

C3 Cat&Dog'dan bahsettik, ancak C3 Complete PowerLine versiyonunun en iyi Miele elektrikli süpürgeler listesinde bir yeri hak ediyor. Fiyat için muhtemelen en iyi silindir süpürge olan mükemmel bir elektrikli süpürgedir özellikle evcil hayvanlarınız yoksa.

Complete C3'ü bu kadar yüksek oranda derecelendiren şey nedir? İlk olarak, model hemen hemen her türlü zeminde mükemmel toz toplama sağlar. Ayrıca 11 metrelik bir temizlik yarıçapı, çeşitli güç ayarları, çeşitli aksesuarlar ve Cat & Dog'dan daha ucuz bir fiyat etiketi bulunuyor.

Hepsi bu kadar değil. C3 toz kaçmasını önlemek için Miele'nin AirClean Filtresi ile üretilmiştir, bu nedenle alerjisi olan kişiler için harikadır. Vakum ayrıca metal kaplamalı bir zemin başlığı ve teleskopik emme borusu ile birlikte geliyor.

Ancak Miele C3 PowerLine ile ilgili en etkileyici olanı, çok daha fazla paraya mal olan modelleri ile eşleştirilebilen emme gücüdür. Aynı zamanda evdeki neredeyse her yüzeyde kullanılacak kadar da çok yönlüdür.

Her yönden güçlü bir silindir süpürge arıyorsanız, ancak Cat ve Dog ile birlikte verilen Turbo başlığa ihtiyacınız yoksa, Complete C3 PowerLine en iyi seçenek olabilir. Mükemmel emiş sağlar ve çok uygun bir fiyatla temin edilebilir.

Not: PowerLine'ın en son sürümünde 890W'lık bir motor var, ancak önceki sürümlerde daha güçlü bir 1200W'lık motor vardı. 1200W'nin AB düzenlemeleriyle uyumlu olmadığı için geri dönmez. Neyse ki, 890W modeli hala çok fazla emiş gücü sağlıyor.

Temel Özellikler:
En iyi silindirli elektrikli süpürgelerden biri
Güçlü emiş
Mükemmel filtreleme sistemi
Ağırlık :  5.4kg
Güç :  890W
Toz Kapasitesi:  4.5 litre
Filtre: AirClean

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

GörünümÖzelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı…

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.
Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyor. Halı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.

Tüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.


CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda ço…