Ana içeriğe atla

Apple TV 4K incelemesi

Apple'ın 4K TV Box'ı nihayet Dolby Atmos desteği alıyor


Artıları 
4K HDR içeriği için destek
Siri sesli arama mükemmel
Mevcut iTunes HD içeriğini 4K'da yeniden satın almanıza gerek yok


Eksileri 
Oldukça pahalı
Akış servisi desteği
Apple, iPhone Xs, Xs Max ve iPhone Xr'ın açıklanmasının yanı sıra, Apple, aynı zamanda, TVOS: tvOS 12'nin yeni bir sürümünün çıkış tarihini duyurmak üzere Eylül 2018'deki etkinliğinde yer aldı.
Apple Tv 4K TV Box

Apple'ın en yeni Apple 4K X Box'ına sahip olacak kadar şanslıysanız, en son yazılım 17 Eylül'de gelen Dolby Atmos desteğine de sahip olacaksınız.
Aslında 4K için pazar doymuş hissediyor. Google, Amazon ve Nvidia, ürünlerini bir tüketicilere sunarken, Apple TV 4K'nın partiye gelmesi biraz gecikti.

Bilmeniz gerekenler

Apple TV 4K, Apple'ın Eylül 2017 etkinliğinde iPhone 8 ve iPhone X ile birlikte piyasaya sürüldü İPhone 7 ve iPad Pro'da bulunan aynı A10X Fusion çipiyle güçlendirilmiş , iTunes ve Netflix yerleşik ve Siri ses kontrollü uzaktan aramalar BBC iPlayer, NOW TV  Netflix ve  Amazon Video dahil 60 servis arasında bulunuyor .
Dördüncü nesil Apple TV'deki gelişmeler arasında Bluetooth, HDMI ve daha fazla depolama alanı bulunuyor.
Apple TV 4K'ya en yakın rakip , oyun odağı olan Nvidia Shield TV . Bu, cihaz karşılaştırıldığında pahalı görünen 16 GB'lık modelden daha pahalı geliyor ancak kutuda bir oyun kumandası ve güzel bir uzaktan kumandası var.
Apple TV 4K , rakiplerinden daha önemli bir teklif sunmuyor ve fiyatı, grubun üst sıralarında yer alıyor.
Kesinlikle bu rakipleriyle aynı seviyeye gelebilecek kadar yeterli. Ayrıca Apple ekstralarını (yani Apple Müzik ve Ev Paylaşımı) ve kapalı sistemini kullandığınızda, Apple TV 4K Xiaomi Mi Box S dahil rakiplerinin bir adım önüne geçiyor tabi ki Nvidia hariç.

Tasarım

Apple TV 4K ve önceki modelleri arasındaki fark yok denecek kadar az. Estetik açıdan çok az şey değişti.
Apple TV 4K Box hala kompakt 98 x 98 x 35 mm ve 4. nesil modelle karşılaştırıldığında neredeyse görünüm, his ve ağırlık bakımından aynı. Asıl fark, şu anda Apple TV'nin arkasında yalnızca üç bağlantı noktası olan arkadaki USB Tip C bağlantı noktasının olmamasıdır: sekiz ana bağlantı noktası, tek bir HDMI 2.0a çıkışı ve Gigabit Ethernet. Tabii ki, TV 4K, çoğu ev ağlarına bağlanmak için kullanacakları 802.11ac Wi-Fi'ye de sahip.
İnce ve sade bir tasarımla, üstte hafif bir gezinme ve menüler arasında gezinme işini yapan dokunmatik bir yüzeye sahip olan kumandası, dikkatlice seçilmiş bir düğme seçimi, ve TV'nin tüm tuş işlevlerini bir esinti haline getirmeyi başarıyor.
Yazılımın, iOS 11'de bu simgelerin nasıl değiştiğine ve üçüncü taraf uygulama tasarım değişikliklerinin de nasıl yapıldığına bağlı olarak, bazı küçük tasarım ikonlarına değinmek gerekÖnerilen içerik panelleri artık daha fazla öne çıkmaları için daha büyük ve menüler popüler içeriğe veya gösterilere daha fazla odaklanılarak biraz farklı hizaya giriyor.

Donanım

Apple TV 4K, 32GB ve 64GB'lık modeller ile sunulmaktadır (elbette premium olarak); HDMI, Apple TV 4K'da 1.4 ile 2.0a arasındadır ve HDR10 ile Dolby Vision'ın getirdiği ekstra renkleri sağlar; Bluetooth şimdi 4.0'dan 5.0'a yükseliyor ve bir telefonu, kumandayı veya klavyeyi eşleştirirken Apple TV 4K'ya üç kattan fazla veri veriyor.
Beşinci nesil 4K modeli, Apple'ın dördüncü nesil Apple TV'deki A8'den iki kat daha hızlı olduğunu söylediği “daha ​​güçlü ve verimli” A10X Fusion çipinde çalışır. En son A11 Bionic çipine sahip değil, çünkü tuhaf olanı 3.840 x 2.160 4K TV ekranını kullanmak bir iPhone 8 Plus'ın 1080p ekranını kullanmaktan daha zor.
Yine de 4K filmleri izlemek için yeterince güç var. Önceki dördüncü nesil Apple TV'yi kullanırken nadiren gecikme vardı ve bu Apple TV az da olsa fark var.

Kurulum ve kullanım kolaylığı

Zaten Apple ekosisteminin içindeyseniz, Apple TV 4K'yı kurmak bir çok kolay. Apple ID'niz için uzun e-posta adresleri ve parolalar bile yazmak, onları uzaktan kumanda üzerinden Siri'ye yazdırmak çok basit. 
Kurulum sırasında, Apple TV 4K kutusu, TV'nizin yapabileceği en yüksek formatı kontrol edecektir. HDR'yi etkinleştirmeyi seçerseniz, Apple TV 4K uyumlu bir setiniz olup olmadığını kontrol eder. Bunu yapmazsanız, TV'nizin kullanabileceği en yüksek kalitede format sunar; Zorunlu ayarlarla uğraşmanıza gerek yok, isterseniz her şeyi elle ayarlayabilmenize rağmen gerekirse HDR'yi açıp kapatabilirsiniz. Bazı setler tüm HDR içeriğiyle aynı derecede başa çıkmadığından bu önemli.

Yazılım

İçeriği, minimalist kullanıcı arayüzü ve etkili ses komutları nedeniyle Apple 4K TV'de bulmak inanılmaz derecede kolay, ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, Apple, sizi bazı şeyleri satın almaya zorlayacaktır.
Netflix ana sayfaya otomatik olarak eklenir, ancak kullanmak için uygulamayı App Store'dan yüklemeniz gerekir. Bu YouTube, Channel 4 News, NASA TV, Disney ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm diğer uygulamalar için geçerli.
Bu uygulamaların her birini kullanmak, daha ayrıntılı öneriler almanıza yardımcı olmak için karuselde gösterilenleri düzenler ayrıca uygulamaların daha fazla ayrıntı veren kendi gezinme menüleri de var. Hepsi basit ve sezgisel olarak etiketlenmiş. Örneğin, bir telefonu bağlamak, önceden satın aldığınız tüm içeriği iTunes hesabınız üzerinden otomatik olarak çeker; erişmek için, TV veya filmler uygulamasını açın ve Satın Al sekmesine tıklayın.
Fotoğraflarınıza erişmek veya Mac'inizi bağlamak için önce Fotoğraf Kütüphanesi ve Ev Paylaşımı'nda ana cihaz (telefon veya bilgisayar) aracılığıyla onay vermeniz gerekiyor. Apple cihazlarınızın hepsinin senkronize olması, aradığınız içeriği fazladan indirmeden bulmayı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Miele Blizzard CX1 mi Dyson Big Ball mu - Hangisi daha iyi?

Buradaki yazıda filtresi yıkanan Dyson modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelini karşılaştırıyoruz. Filtresini yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson'ın Cinetik modeli ile yapılan karşılaştırmayı okumak isterseniz Cinetic mi CX1 mi yazısını okuyabilirsiniz.Blizzard, Miele'nin ilk torbasız süpürgesi ve bu kategoride hızla ilerliyor. Dyson Big Ball uzun yıllardır var olan bir süpürge ve kesinlikle tüm süpürgeler ile karşılaştırılan bir süpürge haline geldi. Bu markaların her ikisi de kalite ve her şeyden önce temizleme kabiliyeti ile bilinir, ancak genellikle farklı şekillerde ilerler. Miele genellikle iyi bir güce sahip olsa da, ana odak noktası filtrasyon ve temizlik kalitesidir. Diğer yandan Dyson, emiş gücü ile bilinir. Bunu akılda tutarak, bu iki popüler süpürgeyi karşılaştıralım.

GörünümÖzelliklere, eksilere ve diğer eğlenceli şeylere geçmeden önce, Blizzard ve Big Ball'un görünüm açısından nasıl karşılaştırıldığına bir göz atmalıyız. Miele popüler torbalı…

Miele Blizzard CX1 mi, Dyson Cinetic big ball mu? Hangisi alınır?

Buradaki yazıda filtre yıkamaya ya da değiştirmeye gerek olmayan Dyson Cinetic modeli ile Miele'nin torbasız CX1 modelininin karşılaştırmasını bulacaksınız. Filtresi yıkanan ve daha ucız olan Dyson'ın diğer modeli ve Miele CX1 karşılaştırmasını okumak isterseniz Big Ball mu CX1 mi  yazısına bakabilirsiniz.
Dyson ve Miele'nin ikisi de mükemmel çekiyor, ancak Blizzard CX1 Comfort PowerLine'ın daha iyi bir seçenek olduğu görülüyor. Halı temizlemede çok daha iyi, ömür boyu HEPA filtreli ve kullanım gücü kontrollerine de uygundur.

Tüm Dyson süpürgeleri torbasızdır, Miele ise torbalı tasarımlarından complete c3 cat and dog torbalı modeli ile torbalı süpürgelerin en iyisi olduğunu kanıtlıyor.


CX1'in üstün bir elektrikli süpürge olduğunu söylemek gerek. Neredeyse her yüzeyi temizlemede üstün olan güçlü bir süpürgedir. Miele ayrıca her zaman torbasız bir süpürgede bulunmayan, alerjisi olanlar için de uygun olacak şekilde tasarlamış. Dyson, torbasız silindir süpürge konusunda ço…

En İyi Miele Elektrikli Süpürgeler hangileridir?

Miele en popüler elektrikli süpürge üreticilerinden biridir. Alman şirket, mükemmel performans, dayanıklılık ve çok yönlülük ile yüksek kalitede elektrikli süpürgeler üretiyor . Miele mükemmel silindir süpürge yelpazesinin yanında, dik ve robot modelleri de üretmektedir. Buna rağmen, modellerinin çoğu silindir süpürge, bu yüzden doğal olarak en iyi Miele süpürgeleri listesinde daha çok silindir süpürgeden bahsetmek zorunda kalıyoruz. Ancak, bu markanın temizleyicilerinin bir dezavantajı varsa, bu da fiyat. En iyi süpürgenin paranızın tam karşılığını verdiğini söyleyebilirim ve fiyatlar ancak Dyson gibi premium markalarla karşılaştırılabilir.Başka bir deyişle, ucuz değiller! Performans ve kalite, fiyatı haklı çıkarıyor. Miele'nin modellerinin çoğu da torbalı modeller, ancak CX1 serisi torbasızdır ve torbalılarda usta olduklarını göstermiştir. Miele bir süpürgeden çok daha fazlasını üretir. Geniş yelpazesindeki mükemmel ev aletlerinden dolayı hem 2015 hem de 2016 yılında “En İyi Ev Aletl…